Dlaczego sportsbetting stał się popularny?

Zakłady sportowe w Polsce są legalne za równo te w punktach stacjonarnych jak i te przez internet czy aplikacje. Jednak legalność mogą posiadać tylko te firmy, które dostały pozwolenie na prowadzenie danego zakładu od ministra finansów. Legalne zakłady sportowe mają tak że pozwolenie na oferowanie bonusów startowych w postaci kodów na dany zakład czy minimalnej stawki w portfelu aplikacji typu 200zl na start na obstawienie danych meczy. Zakłady sportowe to jeden ze sposobów rozrywki, przez którą można pozyskać dodatkowy pieniądz, jednak trzeba się nauczyć wiele, aby umieć dobrze obstawić dany mecz i wygrać pieniądze z zakładu.

Każdy z nas przecież zakładał się z kimś o coś np. o to kto więcej przebiegnie, osiągnie lepszy wynik w grze albo wytrzyma dłużej pod wodą. Zakłady sportowe co do zasad polegają na tym samym, lecz w tym przypadku zakładamy się po między specjalistyczną firmą, czyli bukmacherem, która ustala wydarzenia sportowe oraz kursy za dany zakład. Zakłady można przyjmować przed meczem lub w trakcie jego trwania, ale tylko i wyłącznie wtedy stacjonarnie.

Zakłady sportowe przez internet

Zakłady sportowe przez internet mają jedną zaletę a mianowicie nie ograniczony dostęp o każdej porze w porównaniu z punktem stacjonarnym, gdzie ograniczają nas godziny, ponieważ dany lokal jest czynny od danej godziny do danej godziny. Mamy też również dostęp do wielu narzędzi online, które pomogą nam przeprowadzić symulacje danego spotkania i dokonać wyboru, który może okazać się wyborem trafionym i doprowadzi nas do wygrania odpowiedniej puli pieniędzy.

Musimy zwrócić również uwagę na zakładkę e-kupony w której po wybraniu danego spotkania wyświetla się nam zakład i mamy możliwość określenia danej stawki. Po zatwierdzeniu danego e-kuponu nasz zakład jest aktywny. Na danej stronie internetowej mamy też wgląd do statystyk spotkań z przyjmowanych już kuponów, przez to mamy większą szansę na obstawienie korzystnego dla nas wyniku spotkania, w innych przypadkach dane aktualizowane są na bieżąco w momencie trwania danego meczu. W przypadku meczów na żywo mamy dostęp do tak zwanego match-trackera, czyli wizualizacji graficznej przebiegu danego spotkania.

Co więcej dobrze prosperujące zakłady oferują też część transmisji meczowych, które można oglądać online lub bezpośrednio w placówkach stacjonarnych.

Możliwość wygrania danego zakładu

Możliwość wygranej zależy od kursu jaki jest na dane wydarzenie. Jednak ważniejsze znaczenie ma wnoszona przez gracza stawka na dany mecz. W Polsce istnieje podatek na dany mecz, który wynosi 12% i jest odejmowany od wnoszonej stawki na dane spotkanie.

Możemy więc wyliczyć, ile dostaniemy za dany mecz mnożąc opodatkowaną kwotę wniesioną przez nas przez oferowany bukmacherski kurs. Prosty wzór na wyliczenie wygranej to kurs x razy stawka 0,88. Więc jeśli chodzi o zakłady sprawa jest prosta im więcej postawi na dany kurs oraz im większa jest stawka tym więcej wygramy, ale możemy też w przypadku przegranej więcej stracić.

Podatek od zakładu

Podatek jest pobierany od każdego zawartego zakładu i wynosi on 12% stawki, jednak prawo nie mówi dosłownie, czy podatek ma być zapłacony przez zakład czy przez nas, legalne jednak lokale zrzucają ten obowiązek na graczy zapisując taką informację w akceptowanym przez nas regulaminie. Wyjątkiem jest tutaj tak zwana gra bez podatku, czyli promocje na zakłady bukmacherskie, które mają za zadanie zachęcić do udziału w danym zakładzie, oraz są jednym ze sposobów pozyskania nowych klientów. Podatek wtedy pokrywany jest przez organizatora zakładu a nasza postawiona stawka na zakład to 100% naszej kwoty. Trzeba jeszcze wiedzieć że doliczany jest tak zwany podatek od wygranej, który wynosi 10% od kwoty której wygraliśmy czyli np. do gry wniesione zostało 10zł a wygrana to 100zł to od 100zł odliczany jest podatek w wysokości 10%.

Jak obstawiać zakłady, aby wygrać?

Każdy początkujący gracz ma tak zwanego stresa, czyli strach przed przegraną i utratą pieniędzy, ponieważ osoby biorące już jakiś czas udział w zakładach mają większe doświadczenie co do obstawiania danego spotkania.

Trzeba jednak pamiętać, że algorytm zakładów jest czasem nie przewidywalny i może napłatać nam figla, a matematyczne kalkulacje nie wiele do takich zakładów wniosą.

Mimo wszystko, jeśli chcemy obstawiać zakłady powinniśmy znać podstawowe zasady, metody działania, których zastosowanie zwiększy szansę na wygraną. Przede wszystkim powinniśmy dobrze interesować się danymi rozgrywkami i posiadać na ich temat określoną wiedzę. Najlepiej by było gdy by jakiś sport był naszą pasją.

Koncentruj się właśnie na tej ukochanej dziedzinie sportowej, nie próbuj brać się za sport, który jest dla ciebie obcy i nie znasz go na tyle aby wiedzieć jak dobrze obstawić dany zakład. Powinniśmy tak że skoncentrować się na doborze pasującego nam zakładu bukmacherskiego, który w swoim katalogu będzie posiadał interesujące nas rozgrywki oraz mecze w tych rozgrywkach, w których czujemy się na tyle dobrze, że mamy większą pewność na wygranie określonej kwoty.

Możemy też przy wyborze danego zakładu bukmacherskiego kierować się opinią innych graczy, która może być bardzo pomocna w przypadku określenia wad i zalet danego zakładu, lokalu, dobrym pomyłem może okazać się tak że ranking zakładów bukmacherskich, który pokaże nam najlepsze i najgorsze zakłady, które funkcjonują w naszym kraju.

Warto też się zastanowić, czy potrzebujemy dużej ilości kategorii sportowych czy nie lepiej skupić się na danej dyscyplinie i danych spotkaniach, czyli określić jakie są nasze potrzeby indywidualne co do zakładu bukmacherskiego. Gdy już wybierzemy najlepszego dla nas bukmachera, możemy rozpocząć testować jego usługi.

Warto też napisać własną opinie na temat przetestowanego przez nas zakładu bukmacherskiego co może być pomocne dla ludzi, którzy zaczynają przygodę z zakładami sportowymi. Można też zarejestrować się u kilku bukmacherów by w ten sposób wyrobić sobie własne zdanie na ich temat, ponieważ w dzisiejszych czasach opinia może być opłacona i fałszywa.

Last modified: 4 March 2021